עוסים שלום
search

גילוי דעת - גילויי האלימות והגזענות בחברה הישראלית בשנה האחרונה

 

המעשים הנתעבים של הצתות וכתובות נאצה כנגד מסגדים בכפרים ערביים ומנזרים בלטרון ועמק המצלבה הגיעו לשיאם בהצתת מועדון/מוזיאון הספורט של בית"ר ירושלים בסוף השבוע.

 

מעשים נקלים אלה הם פרי באושים של שנים רבות בהן החברה הישראלית מגלה סלחנות, אטימות וחוסר אנושיות כלפי פגיעות פיזיות בזרים בתוכנו.
אנו, חברי "עו"סים שלום", כעו"סים הקשובים למצוקות בחברה התרענו ופעלנו בנסיונות להשפיע על שינויים בתפיסות השליליות והסטריאוטיפיות של אזרחים במדינה, ללא הבדל בלאומיותם ובגזעם.

 

התבטאותו של המשנה לפרקליט המדינה מר אלי אברבנאל בסוף השבוע שהצתת מועדון בית"ר הינה תסמין לתופעה רחבה יותר של גזענות בחברה הישראלית מחייבת אותנו, כארגון הנושא על דגלו את הצורך בהידברות, לחזור ולהתריע בטרם הפרעות הללו יפגעו לא רק ברכוש, אלא בבני אדם, כאמרתו של היינריך היינה ש"אלה השורפים ספרים בכיכרות יעלו מחר אנשים על המוקד".

 

אירועי לינץ' שאירעו כנגד בני נוער ערבים בשנה האחרונה מצביעים על כך שהיקף הגזענות ושנאת האחר בקרב צעירים הועמקו באופן מחריד ויש צורך שאנשי חינוך, רבנים וחברי כנסת יקימו קול זעקה בטרם יהא מאוחר מידי.

 

עוצמת השנאה וביטויי הגזענות מחייבים את כולנו בהתמודדות ממקום של בניית סדר עדיפויות חדש שיגובה בתקצוב מתאים.
יש צורך בכלים מקצועיים לשינוי עמדות וקידום פתרונות לסכסוכים שונים בחברה.

 

אנו, עובדים סוציאליים חברי "עו"סים שלום, מחוייבים לכל אלה, עפ"י עקרונות האגודה שלנו המאמינה ששלום בינינו הוא תנאי לשלום עם שכנינו, וזו העת לקרוא למנהיגי ציבור להזדעק ולפעול לבלימת אש השנאה המתפשטת שלא תכלה אותנו.

 

 

עו"ס דב  ברנשטיין       עו"ס דר' מוחמד דיאב
                      יו"רים שותפים

 

    הרשמה לניוזלטר והודעות

    שם פרטי
    שם משפחה
    דואר אלקטרוני
    Powered by Artvision | Truppo Websites