עוסים שלום
search

קהילת ידע "עולים ובין תרבויות"

שלום לכולם

 

בימים אלה הצטרפתי לצוות המוביל של קהילת הידע של משרד הרווחה: "עולים ובין תרבויות".

אני מזמינה אותכם להרשם באתר של המשרד בחלק של "הקהילה המקצועית שלי " ולבחור "עולים ובין תרבויות." אני מצרפת בהמשך הסבר על הקהילה כפי שמוצגת ע"י הצוות המוביל.

ראיתי שבקהילה יש מעט חומרים (פרויקטים, תוכניות, מאמרים)  על עבודה סוצאלית במגזר הערבי ועל פרויקטים משותפים. ..וחשוב!

מכיוון שהקהילה היא פתוחה ורשומים עו"סים( לא רק) מכל התחומים אני חושבת שאפשר לנצל את המקום שיש לדיונים ולעלות נושאים.

כל חבר בקהילה יכול לעלות נושאים ולשלוח חומרים.

 

ועכשיו בקשה אישית

מי שלא מעוניין להרשם אבל רוצה לשתף במידע מאוד מוזמן לשלוח לי חומרים לפרסום.( אפשר ליצור קשר איתי דרך האתר או דרך ארנה במשרד) 

 

תודה רבה

 

מירטה בן נון-עו"ס

 

 

 

על הקהילה 

הקהילה מזמנת מרחב ללמידה, לשיח ולפעולה של אנשי מקצוע ושל בעלי עניין בתחומי הגירה, קליטת עלייה ומפגש עם אנשים מתרבויות שונות.

במדינת ישראל חיות זו בצד זו קבוצות אתניות מגוונות, קבוצות לאום שונות, קבוצות על בסיס אמונה דתית, על בסיס מחויבות רעיונית, וקבוצות בעלות מאפיינים ייחודיים אחרים. לקבוצות אלה מערכות תרבותיות בעלות מלאות עצמית - מחשבות, דרכי תקשורת, פעולות, מנהגים, אמונות, ערכים, מוסדות אתניים, דתיים או חברתיים, המעצבים את תפיסת עולמם. בצד העושר התרבותי שהמפגש זה מזמן, הוא טומן בחובו מתחים, קונפליקטים ותחרות על הנגישות למשאבים הציבוריים. אלו מהווים אתגר חברתי ומקצועי. התמודדות אפקטיבית עם האתגר מחייבת מודעות למאפייני המפגש ומורכבותו, ידע, כלים ומיומנויות מתאימים ושיח מתמיד עם הקבוצות השונות המרכיבות את הפסיפס התרבותי.

קהילת "עולים ובין תרבותיות" מבקשת להעשיר ולפתח את הידע המקצועי, לעודד את הלימוד ואת הדיון במשמעות המפגש הבין תרבותי בחברה הישראלית ובדרכים להתמודד עימו. זאת בדגש על אוכלוסיות במצוקה ובסיכון, ובהתייחסות להיבטים מקצועיים של עבודה עם פרטים, קבוצות וקהילות.

הקהילה מכוונת לאנשי מקצוע ופתוחה גם לקהל הרחב. היא מציעה מרחב מקוון וצומח של למידה על מצבי חיים ותופעות בקרב אנשים מקבוצות תרבותיות שונות, ידע על שיטות התערבות ותוכניות בדגש על התאמה תרבותית.

בקהילה מתהווה מאגר מחקרים, מאמרים, פרסומים, חכמת המעשה, קישורים, מאמרי דעה, במה לשיח אודות סוגיות השעה, תכניות התערבות ועוד.

חשוב לנו להדגיש שהשיח הבין-תרבותי מטבעו מציע גישה סובלנית להתבוננות אל המציאות ושהחומרים המוצגים בקהילה מבטאים את הראייה הייחודית של הכותבים. עוד, חשוב לנו להדגיש כי על איש המקצוע מוטלת האחריות לבחון היטב את הידע שהקהילה מציעה ואת המידה שהוא משקף את ההתנהגות של האוכלוסייה בה הוא מטפל, תוך עמידה על השוני שבין המידע למטופלים, שכן כל פרט בן לתרבות הוא ייחודי ושונה מרעהו.

אנו מזמינים אתכם ללמוד מהידע הקיים בקהילה, להוסיף מהידע והניסיון שברשותכם ולפעול ביחד להבנות ידע חדש ומכוון לפעולה.

חברי הצוות המייסד: ד"ר ארנה שמר, דניאלה כהן, דפני מושיוב, נורית ויסברג, ד"ר עדינה הופנונג-אסולין, ד"ר רנטה גורבטוב

קישו לאתר של מרד הרווחה והקהילות  http://www.molsa.gov.il/Kehilot/Olim

 

 

 

    הרשמה לניוזלטר והודעות

    שם פרטי
    שם משפחה
    דואר אלקטרוני
    Powered by Artvision | Truppo Websites