עוסים שלום
search

הכנס השישי הבילטראלי של פורום ארגוני השלום

 

הכנס השישי הבילטראלי של פורום ארגוני השלום

 

"עו"סים שלום" הוא חלק מפורום ארגוני השלום ולכן נאיל בוטו ואני השתתפנו בכנס הבילטראלי שהתקיים השנה, בחודש ינואר, בפעם השנייה ביריחו.

יש משהוא מרגש, לדעתי, לנסוע ליריחו ולהרגיש מחדש כמה אנחנו קרובים וכמה חבל  שאין מעברים חופשיים בין שכנים...

 

לפורום שני יו"רים שותפים (כמו אצלנו) סמעאן קהורי ורון פונדק, ובפורום רשומים כחברים 100  ארגונים.

 

הפעם השתתף בכנס גם מושל יריחו שהמליץ לנו לבקר בעיר ולראות את התפתחותה. הוא גם  דיבר על חשיבות השלום לקידום עתידי. רון וסמעאן דיברו על האינטרס המשותף של הפלסטינים והישראלים בהקמת מדינה פלסטינית לצורך נורמליזציה אמיתית.

חברת כנסת אורית זוארץ הצביעה על חופש הביטוי בחברה הישראלית וסכנת גזענות, המסכנת את הדמוקרטיה.

בכנס הציגו את  המאבק ואת ההתארגנות בשכונת שייח ג'ראח בירושלים ודיברו גם על מערך החוקים  והארגונים החברתיים הערבית - פלסטינית של אזרחי ישראל.

בארוחת ערב השתתף פרופ' אבישי ברוורמן שבעיקר דיבר על קשייו האישיים בממשלת ישראל...

 

מאוד ציפיתי לסיור המתוכנן ברמאללה ביום השני של הכנס אך הוא לא התקיים. לפני יותר מ- 10 שנים ביקרנו שם בשירותי הרווחה השונים במסגרת פרויקט משותף של "עו"סים שלום" ועמיתים פלסטינים, אך עם תחילת ה"אינתיפאדה" השנייה הופסק הפרויקט.

 

נסענו להכיר פרויקט קהילתי וגם לאל עוג'ה היבש ושמענו ממנהל ארגון התפתחות המים והסביבה, דר' נדא אל-קטיב על חלוקת המים לטובת ישראל וירדן, המשאיר את הפלסטינים במצב מייאש במישור הפרטי וגם מגביל כל התפתחות חקלאית או קיום כלכלית. מצב זה משרת את האינטרסים – לעזוב עבודת אדמה ולעבוד כפועלים זולים בישובים הישראלים...

 

עמדת הפורום היא בעד חיזוק אמצעי תקשורת ודיאלוג בין העם הפלסטיני והישראלי וסיום הכיבוש, והפורום קורא להקמת מדינה לפלסטינים.

עמדה זו היא גם בהתאם לעמדת "עו"סים שלום", לכן השתתפותנו בפורום חשובה. 

בעבר עשינו פעולות משותפות עם מספר ארגונים ותיקים בפורום. לאחרונה הצטרפו ארגונים העוסקים בעבודות מעניינות, לדעתי, כגון: הצעירים ממכון הנגב שהקימו בצומת אלמוג-יריחו את מרכז "אקומה" - אוהל מפגש לפלסטינים ולישראלים ו"בודו למען השלום"  - מלמדים אומנות לחימה מהמזרח לילדים ביפו וברמאללה.

המרכז הכללי של ארגון "חברה פלסטינית למען השלום" מחברון גם השתתף בכנס והזמין אותנו לסייר בחברון1.

 

לעיונכם - ניתן להיכנס לאתר: www.peacengo.org

 

שלכם,

יהודית רקנטי

6.2.2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    הרשמה לניוזלטר והודעות

    שם פרטי
    שם משפחה
    דואר אלקטרוני
    Powered by Artvision | Truppo Websites